Przede wszystkim tatuaż należy utrzymywać w czystości. Należy pamiętać, że to gojąca się rana i tak należy go traktować. Opatrunek zdejmujemy w 3 godziny po zabiegu a następnie myjemy go letnią wodą z dodatkiem mydła antybakteryjnego. Umyty tatuaż suszymy papierowy ręcznikiem. Na tak umyty i osuszony tatuaż delikatnie nakładamy preparat do gojenia rekomendowany przez tatuatora. Przez pierwsze dni tatuaż przemywamy i smarujemy według opisanego schematu min 2-3 razy dziennie. Oczywiście pamiętamy o tym aby nie dotykać gojącego się tatuażu brudnymi palcami, ani nie pozwalać na to innym.

Przez pierwsze dni ze skóry będzie wychodził nadmiar tuszu, oraz zacznie schodzić uszkodzony naskórek, należy to delikatnie spłukiwać podczas mycia tatuażu. W trakcie gojenia mogą pojawić się strupki – nie wolno ich zrywać, ani drapać, gdyż może to uszkodzić tatuaż. Po wygojeniu się (ok 2-3 tyg.) skórę można traktować jak przed zabiegiem (należy jednak pamiętać, że skóra może być wciąż wrażliwa – naskórek regeneruje się ok 28 dni).

Żadnego słońca. Przez ok 2 tyg. nie należy wystawiać tatuażu na działanie promieni słonecznych, ani tym bardziej chodzić na solarium. Należy unikać również sauny, jacuzzi, basenu i wszelkich akwenów wodnych.
Pamiętaj, żeby nawet po wygojeniu, stosować produkty nawilżające a w słoneczne dni dodatkowo z wysokim filtrem przeciwsłonecznym. Dzięki temu tatuaż zachowa bardziej intensywny kolor a co za tym idzie unikniesz kosztownych poprawek, które przy nieodpowiedniej pielęgnacji bywają konieczne.

Pamiętaj, że po wykonaniu tatuażu jego wygląd zależy wyłącznie od Ciebie i tego jak będziesz o niego dbać. Proces gojenia u każdego może przebiegać inaczej, jeśli masz wątpliwości skontaktuj się ze swoim tatuatorem, a on z pewnością wszystko ci wyjaśni.

Artykuł dodany dzięki uprzejmości: La Onda Inc.